System 3THERMO sprawia, że zwykła ściana staje się aktywną przegrodą termiczną, zachowując równomierny rozkład temperatur w pomieszczeniach.

Wzrost cen nośników energii jak również obecne wymagania cywilizacyjne związane zarówno z komfortem jak i tak ważną dziś ochroną środowiska, wymuszają opracowania nowoczesnych rozwiązań. Rozwiązań na miarę XXI wieku – zdrowych, ekologicznych, energooszczędnych.

Takim właśnie rozwiązaniem jest grzejnik 3THERMO. Energooszczędny, bezpieczny i całkowicie niewidoczny. 3THERMO to powrót do natury. Człowieka zawsze ogrzewało promieniowanie cieplne, słońce, ognisko domowe aż do pieca kaflowego. Dopiero od 200 lat używamy systemów nadmuchowych i ogrzewamy się ciepłym powietrzem, co do pewnego stopnia sprzyja obecnej pladze alergii i innym chorobom cywilizacyjnym.

  • To obecnie niewątpliwie najbezpieczniejsza forma ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego.
  • To pierwszy na świecie system grzewczo-chłodzący, który nie posiada żadnych wad, przy zachowaniu wszystkich dotychczasowych zalet swoich poprzedników.
  • 3THERMO to najzdrowsza klimatyzacja absorpcyjna, bez hałaśliwych wentylatorów i ruchomych części, bez konieczności serwisowania. Zdrowa, bezobsługowa i wieczna.
  • 3THERMO to najefektowniejszy emiter ciepła zastosowany w układach podtynkowych. Niezwykle komfortowy i ekonomiczny.
  • 3THERMO to wygodny i naturalny dla człowieka układ, który utrzymuje komfort cieplny bez względu na porę roku czy obszar geograficzny.

Przyjemne promieniowanie ciepła zimą lub jego absorpcja latem i to wszystko bez widocznych elementów systemu. Koniec z wiszącymi na ścianach brzydkimi grzejnikami, koniec ze szkodliwymi klimatyzatorami – czas na 3THERMO ...swobodną i niczym nie ograniczoną aranżację wnętrz.

Energia grzewcza lub chłodząca przekazywana metodą promieniowania, charakteryzuje się tym, że oddziaływuje bezpośrednio na ciała znajdujące się w pomieszczeniu, bez potrzeby używania powietrza jako pośredniego nośnika energii. W praktyce oznacza to ekstremalnie wysoką efektywność i oszczędności do 30% energii.

Powszechne elektryczne lub wodne systemy płaszczyznowe są najlepszym sposobem regulowania temperatury w budynkach, choć nie są pozbawione wad. 3THERMO to największe osiągnięcie w tej dziedzinie. Opracowane przez naszych inżynierów rozwiązanie minimalizuje ilość wody w układzie do niezbędnego minimum.

Konstrukcja układu zapewnia najwyższą efektywność rozprowadzania zarówno ciepła jak i chłodu. Wysoka moc grzewcza 3THERMO uzyskiwana z niskotemperaturowych systemów zasilania, idealnie nadaje się do wykorzystania energii odnawialnej. 3THERMO jest brakującym elementem, kluczem dla takich układów jak pompy ciepła czy kolektory słoneczne. Geotermia, biomasa czekały na nowe rozwiązania, …czekały na 3THERMO.

Sposób działania układu grzewczego:
Doprowadzona do układu ciepła woda podgrzewa dolny kolektor. Ciepło z dolnego kolektora jest transportowane w górę poprzez trzy rdzenie radiatora, a następnie rozprowadzane radiatorem na tynk.

Zaletą grzejnika 3THERMO jest to, że cała objętość wody ciepłej, nie musi przetłoczyć się przez ściany, posadzkę czy sufit aby kontaktowo przekazać energię cieplną na te elementy. W przypadku grzejnika podtynkowego wystarczy, że woda przepłynie tylko przez dolny kolektor - bez zbędnych oporów!

Sposób montażu:
Grzejniki podtynkowe "na mokro” lub do suchej zabudowy, łączy się szeregowo oryginalnymi przewodami 3THERMO.

Z uwagi na małe gabaryty radiatora warstwa tynku pozostaje standardowa - tylko 1cm (przy obecnych systemach płaszczyznowych to aż 4cm tynku). Zastosowany tynk może być zarówno cementowo-wapienny jak i gipsowy. W przeciwieństwie do pex-owskich systemów płaszczyznowych, nasz system nie powoduje naprężeń a więc też nie wymaga specjalnych mieszanek tynkarskich.

3THERMO to zupełnie nowa koncepcja postrzegania techniki grzewczej nowatorskie rozwiązanie radiatorowe zmieniające sposób i efektywność przekazywania ciepła po przez ograniczenie jego strat sprawia, iż system potrafi wygenerować oszczędności rzędu 40-50% energii w stosunku do rozwiązań konwekcyjnych. Dla nowych wymagań stawianych obecnie przegrodom zewnętrznym w budownictwie mieszkaniowym oraz przemysłowym to prawdziwa rewolucja.

Uniwersalna konstrukcja i wielość zastosowań sprawia, że nie potrzebujesz nic więcej, potrzebujesz jedynie 3THERMO.

Zapoznaj się z naszymi produktami Zobacz prezentację wideo